Jak dlouho vydrží žába bez pobytu ve vodě?

Řekněme, že ji třeba unese čáp a ona se mu vysmekne ze zobáku a dopadne naštestí bez úrazu na rozlehlé sklizené pole tak, že nemá stín. Je obyčejný den a slunce nějak nepeče. Jak dlouho by mohla vydržet? Pokud by peklo slunce, tak za jak moc by se mohla zkrátit doba, než by s ní byl ámen?

PS: Doufám, že to není ta, co lidem splní tři přání.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak záleží na tom, jak která žába. Vodní žáby, např. drápatka, vydrží bez vody sotva chvilinku. Ale zemní a stromové žáby vydrží bez vody celkem dlouho. Takovému skokanovi hnědému stačí vysoká vzdušná vlhkost a vodu nutně potřebuje pouze pro rozmnožování.
Pokud by žába byla vystavena prudkému slunečnímu žáru, tak se upeče během chvilky, a to kterákoliv žába.

Další odpovědi
Drap

Aby utekla čápovi ze zobáku a nic se jí nestalo, je nesmysl. U každé žáby je to jiné a záleží na teplotě, zda bude ve stínu a podobně. Některé žáby nemusí téměř vůbec do vody. Stačí jim pro přežití stín, rosa a podobně.