Sariel

Jak dlouho vydrží syrová namarinovaná žebírka v lednici?

Dnes jsem naložila žebírka – med, chilli, koriandr, kmín atp. s tím, že zítra je ugriluju. Jenže návštěva se odkládá na neděli. Vydrží žebírka do neděle? Nebo je mám zkusit zamrazit?
Doplňuji:
A myslíte, že nevadí nakládanému masu kosti?

Nejlepší odpověď
www

V lednici vydrží bez problémů, ulož je do nádoby tak, aby byl minimální přístup vzduchu (mezi dva vhodné talíře, ap.) Řízky tak mám třeba týden.
Do pozítří ale vydrží i bez toho.

Další odpovědi
anonym

Nemrazit – byla by to škoda…
Nakládám maso nejméně na týden, jinak se koření neprojeví a maso nezkřehne.

Doplňuji:
Myslíš kvůli ´výdrži´?
Vadí – ale až po delší době.
Co ale vadí v krátké době, je zelenina – nesmíš mít v marinádě čerstvou zeleninu/ovoce, začala/o by kvasit!