quentos

Jak dlouho vydrží naložené koření v oleji?

Otázka byla položena zhruba pět let po naložení, nicméně je-li olej dobrý konzervant, nemělo by se mu nic stát… co myslíte? Dík.
(Jedná se např. o koriandr a skořici.)

… co je „dobrá teplota“? V chladu to nebylo, byla spíše pokojová, tedy v závislosti na ročním období…

Nejlepší odpověď
anonym

Vydrží do doby než pomine kvalita oleje a ten určitě nevydrží sto let, jak se někdo bláhově domnívá.

Pokud to nebude v motorové oleji MOGUL, tak ti to nevydrží dlouho, i kdybys ho dal do panenského olivového oleje, který má dobu spotřeby asi 18 měsíců.

Další odpovědi
arachis

To záleží na i na koření, to, které obsahuje i jen trochu tuku, by mohlo zežluknout, takže pokud olej není žluklý, tak je to v poho. Ale jen tak na okraj, i např. z mleté papriky, která je prošlá, lze dostat krásnou salmonelózu.

anonym

Vydrží hodně dlouho,olej je konzervant,tak,že v dobré teplotě určitě i sto let.