xindo

Jak dlouho vydrží fungovat dvd nebo cd disk na 100%?

Kdy ztrácí svojí funkčnost nosiče?

Odpovědi
Dochy

Jaku bys chtěl odpověď? Jako nosič dat – dokud jej nezničíš. Na spolehlivosti se projeví kromě jeho kvality zejména skladování a zacházení s ním. Samotné přehrávání jej neopotřebovává, zato třeba přendavání z košilky do přehrávače a zpět je docela rizikové na poškrábání. Dále je rizikové zejména teplo, záření (slunce) a vlhko. Mám vypálena CD cca 20 let a neočekávám problémy (alespoň před 5 lety žádné nebyli). Lisovaná CD jsou obecně spolehlivější. Při častém používání může být disk zničen do roka, při nešetrném zacházení ho můžeš zničit jedním posunutímpo stole…

mosoj

Fotografové svoje archivy na DVD přepalujou každých 3– 5 let. Vypálené CD (DVD) má zcela určitě omezenou životnost. U lisovaného je to o něčem jiném.