zjentek

Jak dlouho vydrží data na externím disku, než se totálně znehodnotí?

Data uložená na externím 2,5" HDD TB disku, jenž mají v disku odpočívat tak dlouho, jak jen čas dovolí. Plánuje se uložit disk na suché, temné, chladné, bezpečné místo.

Odpovědi
Baryonyx

To se nedá přesně určit. Pokud je disk bez výrobní vady, měl by fungovat minimálně tři roky. Poté každým rokem narůstá pravděpodobnost výskytu poruchy, takže je určitě lepší provést větší množství záloh.

Magix.cz

Sledujte průběžně SMART hodnoty. A samozřejmě zálohujte.

Roman71

Nedokážu přesně říct, kde jsem tohle našel, ale jen pro srovnání..
médium – životnost záznamu:
Flashdisk – 3 až 5 let
CD/DVD – 10 až 30 let (v závislosti na rychlosti výpalu, neskladovat na světle)
Harddisk – 30 až 50 let (neskladovat v blízkosti silného magnetického pole)

Dodávám, že se jedná o maximální možné dosažitelné doby uložení dat v závislosti na použitých médiích (a rychlostech zápisu CD/DVD).