postcd

Jak dlouho vydrží bršlice-kozí noha v zemi, když místo nad ní přikryji?

PS: máte zkušenosti s jejím jedením za syrova? Prý se hodí do polévek nebo špenátu

Odpovědi
Drap

Jak vydrží v zemi i po přikrytí jsem nezkoušel, ale domnívám se, že rok stačit nebudu. Je to velmi vytrvalý plevel. Jedlá je, jak tepelně upravená, tak syrová. Zkoušel jsem to, člověk dostane sice něco do žaludku, ale na chuť jsem jí tedy nepřišel. Nejlepší jsou snad úplně mladé lístky do salátů, v omezeném množství.