Lgee

Jak dlouho větrat ?

Jak dlouho by se přiblížne mělo větrat aby se vyvetrala látka co byla použita před nějakou dobou nebo tu byl její pach nebo ještě je? Větrám zhruba 5–7 minut. Díky

Odpovědi
nyjono

Myslíš, jako že tkanina nebyla hodně dlouho používaná, na vzduchu a je teď cítit zatuchlinou?
A za jak dlouho cítit nebude.
To bude trvat hodně dlouho, určitě několik dní. Vyprání proces urychlí.

Rakira

2–7 dní, dokud prostě ten puch nezmizne :) Ale teď v zimě pozor! Aby z tebe nebyl rampouch 🙂

ivzez

Teď v zimě větrat (ideálně průvanem) tak do 10 minut.
Pokud pach za tu dobu nevyvětráte, zavřete okna a větrání
po nějaké době (půl hodiny/hodina) ztopakujte. Pokud
byste větral jednorázově delší dobu, prochladnou Vám zdi
a topení se zbytečně prodraží.

Zdroj: Vlastní zkušenost [žádný zdroj, jenom jsem neodolala] (–:

Radius

Já větrám intenzivně a krátce, třeba když si jdu na záchod nebo se napít do kuchyně, otevřu naplno okno a když se po chvilce vrátím zase okno zavřu. Nikdy nevětrám dlouze s např. malinko pootevřeným oknem. Když je venku zima, větrám jen krátce (2–3 minuty), v létě trochu déle (asi 7–10 minut) samozřejmě několikrát za den. Nemám rád průvan, proto větrám vždy jen krátce a intenzivně (když jdu na chvíli z mého pokoje). Na ústředním topení mám pověšené 4 odpařovače (zvlhčuji vzduch, zase dnes doliju vodu, je tam už málo, teď v zimě voda rychle ubývá, když se topí). Větrám samozřejmě krátce i denně před spaním.
Když otevřu okno a cítím, že je venku smog, tak okno ihned zavřu. Větrám jen když tam nic nesmrdí.

Jiří Bohumil

Krátce a intenzivně. Těch 5–7 minut je OK, ale pak je nutno opakovat v určitém intervalu, který je nutno stanovit zkusmo. Zásadně nepoužívat „mikroventilaci“ u oken, ta pouze upouští teplo, ale větrání zápachu (i vlhkosti) je pomalé a málo účinné.