Avatar uživatele
Spartaboy

Jak dlouho v pořádku vydrží uložené filmy nebo hudba na Flash disku?

Když budu mít uložený film na flashce tak kolik let mi tam bez problémů vydrží? Jaké máte třeba zkušenosti? Nezajímá mě ani tak informace kam bych měl tato data ukládat aby co nejdéle vydržela. Prostě mě zajímá jak dlouho vydrží na flashce. Děkuji. :)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 2129 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Minimálně do té doby, dokud vydrží konektor a dokud si flešku nezničíš tím, že ji z USB vytáhneš během akce (zápis, přehrávání). Jinak tetka wiki melduje:

Trvanlivost flash paměti závisí na typu paměti (SLC, MLC, TLC) a velikosti čipů. Každý typ paměti snese jiný přibližný maximální počet zápisů. USB flash disk tak může vydržet několik dní, ale i několik stovek let. MLC (Multi-level cell) je navržena ve více úrovních. Je vhodná pro přibližně 3 000 až 5 000 vymazání. Některé paměti založené na jedné vrstvě (Single-level cell – SLC) mohou snést až 100 000 zápisů.
Také se musí brát v potaz kvalita hardwaru. Samotný USB konektor je navržený tak, aby vydržel přibližně pouze 1500 vložení/vy­tažení.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Paměť typ flash je elektronicky přepisovatelná polovodičová pevná paměť. Tedy vydrží hooodně dlouho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anikitos

Asi tak dlouho dokud se flash disk nerozbije. Flash disky nemají, žádnou určitou spotřební lhůtu ani životnost.
Po čase se může opotřebit konektor, a přehrávače pak nemusí načíst soubory na Flash disku, ale samotná paměť je samozřejmě téměř ”věčná” – ta data tam prostě pořád jsou.

https://www.zi­ve.cz/poradna/zi­votnost-flash/sc-20-cq-496946/default­.aspx?consultan­swers=1
http://forum.zi­ve.cz/viewtopic­.php?f=940&t=1266384

Mám na 8 GB ”flešce¨ už skoro 10 let dva filmy, pár obrázků a nějaké práce ve wordu a pořád funguje.. :)

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

No, je to uchovaný náboj. Tedy dokud náboj nezmizí. Výrobci píší min. 10 let. Vliv bude mít i okolí – statická elektřina, bližší/silnější elektrické výboje, silná el. mg pole (radar, mikrovlnka), vlhko, radiace (data na kartě ve foťáku mi po letištní kontrole zůstaly, ale mám tam oplechované CF, microSD v telefony taky OK, i tak si myslím, že vliv bude nenulový), difuze křemíku, dnes už pomalu i kvantové jevy (7 nm technologie)…
I tak je obdivuhodné, kolik toho flashky vydrží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek