dust8

Jak dlouho už vlastníte svůj nynější počítač či notebook?

Můj poslení počítač má už pět let.
Na druhou stanu, tak těžko říct kolik má můj poslení notebook, když jej mám z druhé ruky. ;D

Nejlepší odpověď
anonym

Přijde na to na jakou část toho počítače se ptáš.

Plechová skříň má dnes už snad 9 let
Klávesnice 4 roky, je to držák logitech, extrémně spolehlivá, ani písmenka se neobrušují, nejsou totiž jen potištěná ale vleptaná do hloubky
Procesor a základní deska asi 3 roky
Moduly operační paměti z půlky 3 roky a z druhé půlky 2 roky
Zdroj je starý přibližně rok kdy se kupovala předchozí grafická karta
Myš je stará asi půl roku
A aktuální grafická karta je stará asi jenom měsíc

V tom je značná výhoda modulární architektury PC, měníš s léty jen ty komponenty které výměnu opravdu potřebují a ve chvíli kdy ji potřebují, po celou tu dobu má tak s minimální investicí počítač pořád špičkový výkon. Nemám sebemenší důvod neustále prodávat počítače a kupovat celé nové, prostě jen povýším tu komponentu kterou potřebuji mít lepší a jede se dál.

Další odpovědi
Drap

asi 4 roky

Kepler

Noťásek je už starý asi 10 let, ale už moc nefunguje. Můj desk top Hewlett Packard je podstatně starší (možná 20 let?). Koupil jsem ho repasovaný a upgradovaný od jisté firmy za 3500,– a funguje perfektně. Prostě starý dobrý HP.

dubraro

Ten nejstarší 13 let, nejmladší necelé dva.