MonkeyKing

Jak dlouho trvají žně?

Může to být i celé léto, než se sklidí jedno pole (řekněme několik hektarů)?
Sklízeno ručně (srpem, kosou)!!!!!!!

Nejlepší odpověď
dudu

Společnost Agrotec rozšířila svojí řadu sklízecích mlátiček o nový model CR 10–90 značky New Holland. Tento model byl představen při sklizni lupiny nedaleko Dětřichova na Svitavsku. Jedná se o nejvýkonnější mlátičku, která je držitelem světového rekordu ve sklizni obilí. Za 8 hodin sklidila neuvěřitelných 797 tun pšenice, zhruba z 80 ha.

Další odpovědi
Drap

Žně začínají až je obilí zralé a vždy se všichni znají, aby bylo co nejdříve sklizeno. Že skončily žně se říká, když jsou všechna pole v okolí sklizena. Několik hektarů je pro kombajn otázka několika málo hodin.

hapiky

Záleží jak komu. Politici mají žně 4roky v kuse.

Lamalam

Od začátku sklizně až do dožínek.

Mc Merkurion

… ručně, a ruský celiny, pak jo …