Emily13

Jak dlouho trvají fáze puchýřků při neštovicích?

Chci se zeptat jak dlouho trvá než se stane z vodnatého puchýřku stroupek? Díky za odpovědi

Odpovědi
hanny 2

Plané neštovice – svědivé puchýřky

Tato vyrážka se netvoří najednou, ale postupuje v jakýchsi vlnách. Puchýřky se tvoří zhruba pět dní, během nichž je můžeme na těle pozorovat jak ve stádiu makuly – zarudlé skvrnky, tak ve stádiu, kdy už se tvoří krustička.
Stupeň vyrážky je variabilní. Většinou tělo zasype dvě stě až tři sta puchýřků. Někdy jich však může být i méně než deset a ve vzácných případech se jich může vytvořit až půl druhého tisíce.

Akutní fáze tohoto onemocnění.tzn­.puchýřků, trvá přibližně čtyři až sedm dní. Až po dvaceti dnech vyrážka vymizí.

http://nemoci­.vitalion.cz/pla­ne-nestovice/

Minas

Nejdříve navštívit lékaře.