kuba007

Jak dlouho trvá výroba brýlových skel? Na počkání, dny, týdny?

Odpovědi
Jádrohlod

To jako myslíte výrobu v továrně či podobně? To nevím… Oční optik je nevyrábí, pouze nainstaluje do patřičné brýlové obruby. U nás na počkání ev. do 2 hodin, záleží, zda je tam sám či s asistentkou, či jak se ta paní nazývá.Je tam asi tak 2× týdně a pracuje (ta paní) vzadu v dílně.

led

Ak má optik potrebné sklá, rám a brúsku pri sebe, vybrúsiť ich dokáže na počkanie. Ale…
dokáže to len v prípade, ak nemá nič iné na práci.

Jádrohlod

To led : on oprik brousí skla ?? Snad jenom upraví rozměr a podobně. Ale třeba se pletu a měl tu smůlu, že jsem se s tím nikdy nesetkal.

cochee

Samozřejmě, že brousí. Skla se vyrábějí jako čočky se standardním tvarem spojky či rozptylky v různých optických mohutnostech a případně i s tvarem plan-cylindrickým, sféricko-cylindrickým a nebo toro-sférickým – tyto tři typy čoček pro korekci astigmazismu. Všechny však mají, nekorektně řečeno, tvar kruhu a navíc se vyrábějí i v několika standardních průměrech. A dále mohou být vyrobeny jako bi(či multi-)fokální, tónované, fotosenzitivní (samozabarvující se) atd. atd. A tyto polotovary pak optik musí tvarově (nikoliv opticky) zabrousit, aby držely v konkrétních brýlových obroučkách, neboli, tvými slovy, upraví rozměr. Nebo si snad myslíš, že ta úprava rozměru se dělá kleštěmi štípačkami?

led

ešte ste zabudli na maličkosť – optickú os ok, ktorá je u každého človeka iná. Preto v optike pri objednávke merajú vzdialenosť zreničiek.