Marta077

Jak dlouho trvá podpora v nezaměstnanosti?

Myslím, že 5 měsíců, je to tak?

Když mám odpracovaný rok, kolik budu dostávat?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to tak jednoduché, záleží i na věku , a celé řadě dalších věcí. Kolik budeš dostávat ti mohou říct pouze na ÚP

Další odpovědi
nyjono

To jako plánuješ, že budeš dělat rok a pak 5 měsíců dostávat kačky za nic, když všude hledají zaměstnance a brigádníky?
To se můžeš těšit na krásnou budoucnost.
A taky záleží na věku, který jsi nenapsala.
Viz.: https://www.skrblik­.cz/rodina/da­ne-a-statni-podpora/podpora-v-nezamestnanosti/

JájsemRaibek

Marto077, je-li ti do 50 let, a máš za poslední 2 roky odpracovaný rok, přesněji byla jsi účastna sociálního pojištění, máš nárok na podporu v nezaměstnanosti a to po dobu 5 měsíců.
Pozor! započítává se každý den pojištění. Bude-li ti byť jeden den chybět, nárok na podporu nevznikne.Doby pojištění se sčítají.

Klaproth

Až se půjdeš registrovat na ÚP, tak se na vše zeptej tamních odborníků.

quentos

„Podpora nezaměstanosti“ je nesmysl. Copak stát podporuje nezaměstnanost?

Klaproth

Podporuje. Jenom stát vytvořil podmínky pro vznik nezaměstnatelné skupiny občanů.

Dochy

Většina vlád se kasá jak s nezaměstnaností bojuje… Ještě jsem neslyšel o tom, že by někdo nezaměstnanost úmyslně podporoval 😉