nosahosa

Jak dlouho trvá obnova pasu?

Za měsíc mám letět na dovolenou a zjistil jsem že mi za dva dny projde pas.. Jak dlouho bude trvat obnova? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hans51

Máte dvě možnosti.

  1. Chcete cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrický­mi údaji.

Zde se vydává ve lhůtě 30 dní v případě žádosti o vydání podané v ČR. Platnost 10 let.

  1. Chcete cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrický­mi údaji.

Vydává se ve lhůtě do 15 dnů. Doba platnosti 6 měsíců.

Protože nemáte mnoho času, doporučil bych Vám možnost č. 2 s tím, že si časem vyřídíte, v případě, kdy jej budete potřebovat, cestovní pas dle č. 1.

=============­========================­==================
To brillant:

Váš odkaz je vytvořen pro občany, aby se v problematice mohli dobře zorientovat. Určitě tam ale není vše. Více informací bude rozhodně v zákoně č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů. Ale ani zde bych si netroufal tvrdit, že je tam vše.

Další odpovědi
brillant

Vše je uvedeno zde: http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx?q=Y2hud­W09NA%3D%3D