Jak dlouho trvá, než chrupavka přiroste – sroste?

(Kde je již bezpečné (nosní) chrupavku namáhat?)

gecco: 3 týdny jest odpověď lékaře

Odpovědi
gecco

To se vůbec nedá říct…
😉
Záleží na tom, o jaký úraz se vlastně jedná (případně jaký mechanismus jej způsobil) a jak byl ošetřen. A – samozřejmě – jakým způsobem chceš nos „namáhat“ (nejnebezpečnější je – strkat fr…-nos, kam nemáš)…
😉
Doktor ti to neřekl?
____
Hojení – v ´blbém´ případě, může trvat i několik měsíců…
_____________­________
No – pokud tě nechtěl jen ´ukolíbat´, věř mu…
Zřejmě nedošlo k masivnímu zhmoždění a chrupavka potřebuje ´jen´ srůst (nepříjemné na těchto úrazech je to, že chrupavka není prokrvená, takže se jakékoli její trauma léčí dlouho)…
😉

briketka10

Když jsem byla malá spadla jsem z klepače na koberce
přímo na nos a chrupavka mi nikdy nesrostla – mám nos
křvej, jak paragraf, řekla mi to moje teta po téměř 30letech
a já teď koukám, kde je křivej – byla u toho, ale pomáhal mi
strejda 😁