kima

Jak dlouho trvá, než si obhájce vyžádá spisy?

Nejlepší odpověď
klumprt

jak se roshoupe tak je hnet vizada

Na upravenou otázku upravuji odpověď. Vůbec se neobtěžujete nám sdělit, jaké vyžádání spisů a od koho máte na mysli. Zřejmě to ale nějak souvisí s vaším odsouzením k nepodmíněnému trestu soudě dle vašich starších otázek.
Obecně, pokud má obhájce právo nahlížet do nějakých spisů (umožňuje se mu nahlížení, nikoli zapůjčení, a může si dělat na vlastní náklady kopie), tak záleží čistě na něm, kdy požádá o nahlédnutí do spisu. To závisí na tom, jak moc je to pro něj důležité a jak moc to spěchá. Jestli jste dostala 8 měsíců a chcete žádat o propuštění po třetině a chcete, aby vám to vyjednal obhájce, tak bych řekl, že ještě pár týdnů na to ještě má. Zvláště pokud jste jak vidno zatím stále doma.