Rokio

Jak dlouho trvá dostat se na Mars kosmickou lodí?

Cesta na nejbližší na planetu

Odpovědi
Lamalam

Vzdálenost Země – Mars je 55 až 400 mil. km, ale protože neznáme rychlost lodi, nemůžeme odpovědět.

Kepler

Dnes se obvykle volí tzv. startovací okno, kdy je Mars nejblíže Zemi před i po započetí letu, sonda musí získat minimálně 2. kosmickou rychlost (přes 11 km/s) a takhle poletí okolo 6 měsíců. Je to energeticky i časově nejméně náročná cesta.

Mimozemšťan

Nejdřív musím opustit atmosféru, to letím pomaleji, ale následně zrychlím, a za 15 sekund jsem na Marsu.

S vaší technikou 21. století se o to ani nepokoušejte

🙂

Usoman

6 měsíců na běžné palivo a 1 měsíc s ještě nepostaveným plazmovým pohonem.

Musíš si uvědomit, že planety obíhají kolem Slunce a jelikož je každá od něho jinak vzdálená, tak obíhají jinou rychlostí a proto se přímá vzdálenost Země-Mars neustále mění.

Zmíněné časy se vztahují k nejmenší vzdálenosti.