Poe

Jak dlouho skladovat v práci nepotřebné dokumenty?? Třeba faktury, nebo různé jiné tiskopisy????

Nejlepší odpověď
anonym

Dobře to je posáno v níže uvedeném odkazu

Skartační lhůty (tedy doba, za kterou může být dokument skartován) podle paragrafu 31 Zákona číslo 563/1991 Sb., o účetnictví:
účetní uzávěrka, výroční zpráva – 10 let
účetní doklady, účetní knihy, odpisové plány, inventurní soupisy, účtový rozvrh, přehledy – 5 let
účetní záznamy, kterými účetní jednotky dokládají formu vedení účetnictví – 5 let

Skartační lhůty podle paragrafu 35a) Zákona číslo 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení:
Mzdové listy nebo účetní záznamy o údajích potřebných pro účely důchodového pojištění – 30 let
stejnopisy evidenčních listů – 3 roky
obchodní společnost: seznam společníků a členů statutárních orgánů, dozorčí rady za jednotlivé kalendářní měsíce, včetně přehledu o tom, kdy společnost neodvedla pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti – 6 let a 3 roky poté, co bylo dlužné pojistné zaplaceno

Skartační lhůty podle paragrafu 27 Zákona číslo 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty:
plátce DPH je povinen uchovávat všechny daňové doklady rozhodné pro stanovení daně minimálně 10 let od konce zdaňovacího období

http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/nez-skartujete-fakturu-radeji-merte-dvakrat/

Další odpovědi
Drap

Každý dokument by měl mít stanovenou dobu, po kterou se nesmí skartovat.

Michal Kole

Účetní doklady až 10 let