bauerlukin

Jak dlouho si čistit zuby?

Dobrý den, vždycky jsem všude slyšel, že správné čištění zubů trvá až 20 minut. Před nedávnem mi ale někdo řekl, že se správným postupem to může trvat krátce, 3 až 5 minut. Jak to je? Díky

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Doporučeny jsou (od lékařů) alespoň 3 minuty.

Důležitá je ale hlavně samotná technika – totiž správný způsob čištění.

Další odpovědi
Bobek 2

No přece čistit tak dlouho, dokud nezměknou 🙂 teda dokud nejsou řádně vyčištěné. V posledních letech už se dívají zubaři jako na barbara na každého, kdo nepoužívá denně i mezizubní kartáček, a s tím je to docela piplačka, co nějakou tu minutu zabere. Ale 20 minut, to už by byla fakt obsese.