mirekborek

Jak dlouho se tvoří perla v perlotvorce mořské?

Nejlepší odpověď
annas

Např. v článku " Oteplování oceánu perlotvorkám v Polynésii nesvědčí" se dočtete toto:

"Zdá se, že pro kvalitu perel je rozhodující právě to, v jak teplé vodě vznikají. Vody kolem Gambierových ostrovů jsou trochu chladnější než u souostroví Tuamotu, čímž se vysvětluje, proč jsou tamní perly lesklejší ve srovnání s těmi z Tuamotu.

Je ale pravda, že ke svému vzniku potřebují 22 až 24 měsíců, zatímco na Tuamotu dorůstají do rovnocenné velikosti za 16 až 18 měsíců, .."
http://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/o­teplovani-oceanu-perlotvorkam-v-polynesii-nesvedci

Další odpovědi
Georgina2010

Přírodní perla se tvoří několik let a podle toho je její velikost. Pak se perly vytvářejí uměle, že se perlorodce vloží písek tak se obalí perlou. Nechá se zrát různou dobu a podle toho se tvoří její velikost