Lilix

Jak dlouho se suší ořechy?

Dostali jsme pytel vlašských ořechů, tak jsme je hned vylouskali a rozprostřeli je na plech,aby proschly. Ale jak dlouho mají takhle schnout,než je nasypu třeba do zavařovaček a dám do špajzu? Mě se zdají docela suché už teď po pár dnech…Díky …

Nejlepší odpověď
Dochy

U nás se tedy suší ještě ve skořápkách a i se skořápkama dlouhodobě skladují. A domnívm se že by se měli skladovat tak, aby mohli „dýchat“. Vylouskané podle mně budou rychleji „žluknout“

Další odpovědi
Emefej

To netuším, my je skladujeme nevyloupané.

Drap

Čerstvě vyloupané ořechy sterilujeme v mikrovlnce,. Vydrží několik let. Pokud skladujeme ve skořápce, tak musí být vyschle a uskladněné nejlépe v pytli od cibule, nebo podobném.

Kamilovo

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Zas debilní reklama. Sbírat ořechy sám se nevyplatí? Pokud v okolí roste ořešák, nebo někde dokonce celá alej, tak máš bednu nasbíranou za 30 minut.