dust8

Z jak dlouho průměrně se zahojí přeseknutá šlacha na palci, pokud je příkladně odborně ošetřena?

Nejlepší odpověď
Drap

U každého to bude jiné. U někoho to může být pár dnů, u jiného několik měsíců a mohou nastat i případy, kdy úplné zhojení nebude nikdy. Záleží na příliš mnoha faktorech

Další odpovědi
Kepler

Přeseknutá šlacha se sama většinou nezahojí, je nutno rekonstruovat ji chirurgicky, tj. sešitím. Např.:
„Většina lidí může Achillovu šlachu po léčbě začít naplno zatěžovat zhruba za 4 – 6 měsíců. Je ale důležité pokračovat s rehabilitací a Achillovu šlachu posilovat a zlepšovat její stabilitu, protože někdy mohou problémy přetrvávat i déle než rok.“
https://cs.me­dlicker.com/1496-ruptura-achillovy-slachy
U šlachy palce, to zřejmě nebude až tak dramatické, ale aspoň nějaký obrázek.