Amie

Jak dlouho se pracuje při brigádě?

Mám moždost mít konečně brigádu. Docela by se mi hodila, neboť naši nemají dvakrát na rozhozování a peníze by se mi hodily, když si chci něco koupit – ať už dárky nebo něco pro sebe. Jedná se bar. Sice bych tam chodila jen jednou týdně, ale na dlouhou šichtu 15 hodin a končí se o půlnoci.

Chci se zeptat zda je toto přijatelné a jaký je na to váš názor. Jedná se o jedinou brigádu co jsem za poslední 3 roky v našem regionu našla. Je normální tak dlouho pracovat když už jsem plnoletá? Naši s tím moc nesouhlasí, že jsem na to moc mladá a budou se o mě vát, což chápu.
Nevím jak jak vysvětlit, že bych si to ráda zkusila a peníze by se mi hodily.

Nejlepší odpověď
Drap

Dnes je možné všechno. Rozhodnout se musíš sama jestli to chceš za daných podmínek dělat nebo ne.

Další odpovědi
Ivetka303

Moc nechápu ten dotaz, jestli je normální tak dlouho pracovat, když už jsi plnoletá.. Práce za barem je obvykle takto dlouho. Každopádně záleží na tom, co ve dny volna děláš, pokud studuješ, tak je to těžší, ale pokud to budeš dělat v době prázdnin? Proč ne!

arygnoc

si plnoletá.
rozhodnúť sa musíš sama.
15 – 16 hodín denne dnes pracuje dosť ľudí, aby sa uživili (i rodiny, samozrejme), takže, bohužiaľ, na naše pomery normálna vec (otroctvo vraj už zrušili, ale nie som si istý).
Takže: skús to a uvidíš.
Ľahko po prvej skúsenosti povieš: „Toto teda nie!“, nič sa nestane, pokiaľ to vzdáš i uprostred práce (pozor na zmluvu!).

Si mladá, za vyskúšanie nič nedáš.
Len sa modli, aby v živote nebolo aj horšie.

led

Dopĺňam odpoveď od Michala Kole, zabudol uviesť 300hod za rok:
VII. Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr
VII.1 Dohoda o pracovní činnosti (§ 76)
VII.2 Dohoda o provedení práce (§ 75)

„VII.2 Dohoda o provedení práce (§ 75)
Dohodu o provedení práce lze uzavřít, jestliže předpokládaný rozsah práce (pracovního úkolu), na který se dohoda uzavírá, není vyšší než 300 hodin v kalendářním roce. Uzavírá-li zaměstnavatel se stejnou fyzickou osobou více těchto dohod v kalendářním roce, rozsah pracovních úkolů se sčítá a nesmí překročit stanovených 300 hodin.“…„musí být sjednána doba, na kterou se uzavírá“

„VII.1 Dohoda o pracovní činnosti (§ 76)
Dohodu o pracovní činnosti lze uzavřít na zabezpečení úkolů nebo potřeb za předpokladu, že je práce vykonávána v průměru do poloviny stanovené týdenní pracovní doby. Dodržení tohoto limitu se posuzuje za celou dobu, na kterou byla tato dohoda uzavřena, nejdéle však za období 52 týdnů. Dohoda o pracovní činnosti může být uzavřena i když rozsah práce nebude přesahovat v témže kalendářním roce 300 hodin.“…„Sjed­nává se na dobu určitou nebo neurčitou“

http://www.mpsv­.cz/ppropo.php?ID=IP­B028

Michal Kole

Dohoda o provedení práce :300 hodin

dohoda o pracvoní činosti: neomezeně, maximálně půluváazek.