tom004

Jak dlouho se používá, a jak vznikl, pro střešní plochou tašku název „bobrovka“?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Bobrovka 18×38
Taška patřící k historicky nejstarším a nejvýznamnějším krytinám. Jedná se o hladkou střešní krytinu, která se dá pokládat na tzv. husté či řídké laťování (tj. šupinové či korunové krytí). Slouží k vykrytí různých, i oblých tvarů (volské oko,kužel, úžlabí).

Zdroj: http://www.ton­dach.cz/stres­ni-krytina/bobrovka

Další odpovědi
Hlada

Taška svým tvarem připomíná bobří zuby, odtud je název.

Bičiště

Souhlasím s dědkem Petrů, ale ne s Hladou. Název je odvozen od tvaru bobřího ocasu, který je dlouhý a plochý.Takže žádné bobří zuby, ale ocas.

hanulka11

stále jsem nenašla po jakém bobrovi se jmenuje

fortin

Je to bobr k vykrytí různých, i oblých tvarů.

hanulka11

takže flexibilní bobr , ty zuby mě fakt nenapadly,...­.. díky