Georgo2010

Jak dlouho se nabíjí akumulátor do aku-vrtačky zn. Vega? Až zhasne červená kontrolka na nabíječce?

Odpovědi
Michal Kole

ano.

Obecně se nabíjí desetinou kapacity. Ale u nových článků už toto zcela neplatí při použití inteligentní nabíječky, která hlídá napětí článku, teplotu článku.

mosoj

http://www.na­kupka.cz/vyro­bek/aku-vrtacka-vega-0682-90000-aku-rva-12v/

Vždyť to tam máš napsané 3 – 5 hod. Vrtačka nemá automatickou nabíječku, takže nabíjení hlídat. Nejvíce škodí AKU přebíjení !!!
Ta červená kontrolkas nikdy nezhasne. Signalizuje jen že je AKU nabíjen. Toť vše !!!!

Osobně již nekupuji AKU vrtačky bez automatických nabíječek. Pro ostatní mám časový spínač na kterém nastavím 3 hod a víc se o to nestarám.

Kajolka

Ahoj, potřebuju poradit. Chlapovi chci koupit kvalitní aku vrtačku… Poradíte? Značku, tip, shop? Díky moc.