ratava

Jak dlouho se „monitoruje“ míra stresu v populaci?

Jestliže se všude mluví-píše…, že dnešní společnost je více vystavená stresu než ty předešlé, s jakou dobou se ona míra stresu porovnává? Jsou to řádově desítky let, nebo se pojem stresu a jeho vliv na jedince/společnost vyskytoval v lékařství již mnohem dříve?
Popř. podle čeho se dnešní míra měří a „nadvyšuje“ nad dřívější?

Odpovědi
arygnoc

nemonituruje sa „miera stresu“, ale stresové faktory.

stresové faktory narastajú napr. s rastom informácií, ktorých má tá ktorá spoločnosť/kul­túra/jedinec k dispozícií, ovplynením životného prostredia (človekom, klimatické zmeny), skladbou potravy, technológiami, epidémiami a inými globálnymi alebo regionálnymi (v rámci kontinentov, krajín) vplyvmi a inými (mnohými) vplyvmi.

;-Q