Nicol30

Jak dlouho se da pít otevřená limonáda typu Kofola, Vinea…?

Zdravím, nikde na netu jsem nenašla odpověď na to, co mě zajímá. Mám sporiveho člena rodiny, který po našem odjezdu nevylije zbytky limonád a pak po pár tydnech opětovne navstevy je stále má. Kdyz je chci vylít, tak mi tvrdi, že si to ještě dopije. Za nabídku ale koupi za nové odmítá, že normálně je nepije a nikomu jinému je už nenabízí. Prostě sporivost. Přece se to nevyhodí. Já limonádu otevřenou delší než 3 dny nepiju, ale nemám vlastně argument proč. Jak vysvětlit proč není dobré pít několik tydnu starou otevřenou Kofolu, Vineu a jiné? Dekuji

Děkuji za odpovedi. Koukám jinam připsat nic nemůžu, tak zkusím tu. Právě že se vše otevřelo když nás je víc a po odjezdu co zbylo bych já osobně vylila. Tchyně je sporiva a ona nevyleva nikdy nic, ale fascinuje mě že mi bránila abych to udělala, že si to dopije. Ona je už taková. Musím vycihat okamžik až u toho nebude

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě tyhlety limošky vydrží bez ohledu na to, zda byly otevřeny nebo ne, tedy klasicky dle data spotřeby. Dokonce si ani nemyslím, že je nutné je dávat otevřené do lednice, ale určitě je to lepší. Zkažené určitě nebudou, maximálně zvětralé.

Další odpovědi
Kepler

Kdo má rád bublinky a říz, musí se jakákoliv sycená limonáda vypít na posezení. Jinak je to jen trapná mdlá voda s nějakým sirupem. Brrrr. Po správné sycené limo, jako je Coca- nebo Pepsi-cola musí následovat Grrr, až padají mouchy kolem. Ovšem nejlepší je šáňo!

Mc Merkurion

… taky znám takové …
… ze zkušenosti vím, že chuť ztrácejí (především kofola okamžikem otevření >>> stačí dvě hoďky a posledním sklenička nechutná jak první) …
… uchovával bych je v lednici max týden …
… @Alesh: … otevřené do data spotřeby nevydrží (byť v lednici), zkazí se, zakalí, zkysnou >>> ověřeno …

marci1

Nejlépe je tyto nápoje spotřebovat jednorázově, ale doporučeno výrobcem je:
„Po otevření skladujte v chladu a spotřebujte do 3 dnů.“ 🙂

https://nakup­.itesco.cz/gro­ceries/cs-CZ/products/200102020­6503

Hlada

Tyto limonády jsou konzervované a není u nich žádný důvod, proč by se měly po otevření spotřebovat. Musí vydržet minimálně do data spotřeby. Mám to ověřené. Někdy máme otevřenou 2,5l láhev i několik týdnů bez jakýchkoli následků. Jen se sníží obsah CO2.

Tw!st

Jak říká Alesh. Jen osobně nechápu vůbec proč by to tak někdo dělal. Tak když už nechci plýtvat, tak si otevřu jen to, co dopiju. Nebo se podělím s rodinou když to nedopiju sám. Nebo si to prostě vezmu sebou. Nechápu proč by si někdo měl nechat někde týden otevřenou Kofolu, to musí být zvětralé že by mi to ani nechutnalo.

hapiky

Pokud si ceníš zdraví, nepij nic pochybného. Pozdě potom bycha honit.

Mp2

Buďto se.obětuj a dopij to.. Nebo to.vylej, až tam nebude..
Nebo je nepij vubec..

Všechno spotřebuj max 3dny po otevřeni, jinak to prostě vylej.
Proč.. Prostě je to pak hnusmý..
Pit jedno po druhem..

Brblal

Já piju Vineu a míchám si ji s jemně perliou vodou 1:1, ale do týdne vypiju celou. Jen si ji odlévám do skleničky, aby se tam nedostaly sliny atd, týden vydrží.

Jinak piju hlavně mátový čaj.

Dochy

Těžko říct, bude to kus od kusu a záleží i na dalším skladování. Ty bublinkaté vody podle mně moc dalších konzervantů nemívají. Hlavním konzervantem je tam CO2. Většinou. Pár dní v lednici vydrží, ale dýl bychh to osobně nenechával. Pokud se otevře několikrát po sobě, bublinky zdrhnou a tím je podle mně pryč i jakákoli chemická konzervace. Dál bych tomu dal spíše jen hodiny než dny (popravdě mně větší množství bublinek spíš vadí a u hodně obublinkovaných limonád část schválně vytřepu)