autacek

Jak dlouho se bude v rámci koronaviru hledat, kdo s kým jak a proč, když je nanejvýš jasné, že se to tu nakonec rozšíří?

V Brně prý koluje fáma, že ta nakažená Američanka šla ještě někde zapařit.
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/brnem-koluje-fama-zena-s-koronavirem-byla-tancovat-v-klubu-40315277

A je tento názor zceka trefný?

Nééé, nebyla v klubu, normálně odcestovala do Prahy.. a jak? Šla pěšky? Uklízečku z bytu jste vyšetřili a teď zbývá ještě vyšetřit těch několik stovek lidí, kteří s ní byli na nádraží, cestovali vlakem nebo autobusem, v Praze metrem nebo tramvají… jste na palici nebo děláte bbce z nás? Je přece úplně jedno, kde strávila noc, než se dostala k doktorovi, tak mohla naprskat kamkoliv 😁 Jestli vám někdo věří, že ta „bezpečnostní“ opatření jsou j něčemu, tak já si myslím, že jsou to jen vyhozené prachy. Nemoci se prostě šíří a vy tomu nijak nemáte šanci zabránit.

Nejlepší odpověď
vivatzaza

Mám velké obavy, že se tak děje proto, protože se patrně z ekonomických a politických důvodů stále neřekla pravda, která by vyvolala paniku a zhroucení celého systému – koronavir se šíří volně vzduchem a nikoliv přenosem kapének z kašle či kýchání jako u běžné chřipky. Např. na zábavní lodi Diamond Princess došlo k rozšíření nákazy mezi stovky cestujících, přestože lidi nechodili ven ze svých kajut.

Další odpovědi
Pepa25

Není to jedno. Nemoc je infekční, ale prakticky je zapotřebí, aby byl nakažený delší dobu v blízkosti. Proto se řeší lidé v příslušném autobuse Brno-Praha a ne všichni obyvatelé Brna a Prahy. Podobně u toho nakaženého profesora ČZÚ – jen lidé na jeho seminářích a kolegové v kanceláři. Nemá smysl řešit, že někdo někoho namátkou potkal nebo byl na stejném místě.
Pozn. velmi v této věci oceňuju pragmatický přístup rektora ČZÚ.

kalamarek

Šíření Infekčních nemocí lze jednoduše zamezit karanténou. Ta, ale z ekonomických důvodů není možná a tak hledáme ti co šíří a infikují stále větší a větší množství lidí u kterých potom budeme zase dohledávat s kým přišli do styku. Sranda skončí v momentě kdy se koronavirus v takovém pro něj ideálním prostředí „upgraduje“ na lepší formu a potom nám už nepomůže ani ta karanténa.

zjentek

No, ono už to nejspíše bude taky zapotřebí. Tato zem má nekonečné páky očistit se od špíny. Mohla by ke koronaviru přidat ještě něco dalšího, ať se velmi zdlouhavý proces, na jehož konec už podvědomě BEZTAK VŠICHNI čekáme, urychlí.

Doporučte svým dětem, ať přestanou plodit, pokud mají své nenarozené potomky rádi. Sorry jako…

mosoj

vivatzaza : nevíš kdo zde šíří paniku? Sice nevycházeli z kajuty ale něco přeci jedli.
Na takové lodi nejsou připraveni na dokonalou karanténu!!!

Pepa25

vivatzaza: říká vám něco inkubační doba? V době, kdy nakažení ještě chodili ven (o nákaye se nevědělo), mohli velmi lehce na relativně malém prostoru (jídelny, WC atd.) rozeset neuvěřitelné množství viru.

lenivyucen

To, ale nevyvrací to, že se koronavir šíří vzduchem. Dokonce už i WHO začíná opatrně připouštět, že přenos u tohoto viru je efektivní na podstatně menší vzdálenost než u běžné chřipky což je po těch dnech lhaní zázračný posun. Jinak co se týká inkubační doby i laikovi už musí být ze zpráv na internetu jasné, že je větší než 14 dní