bolak

Jak dlouho (průměrně) asi tak vydrží v provozu dron? A jak daleko by za takovou dobu doletěl?

Případně kolik dokáže uvézt kg (náklad)?

Nejlepší odpověď
Emefej

Tak třeba MQ-1 Predator má dolet přes 700 km a nosnost okolo 500 kg.
Doplňuji:
Ve vzduchu vydrží 6 hodin.

Další odpovědi
McArthur

Drony jsou širokým pojmem. Existují malé drony, které vydrží ve vzduchu cca 10 minut a doletí za ideálních podmínek max. 5 km, popožene-li ho vítr, tak dále. Tyto drony unesou řádově stovky gramů, max. jednotky kilogramů zátěže. Pro běžného smrtelníka jsou dostupné.

Velké drony unesou podstatně více, doletí dále. Spíš ale mluvíme o malé helikoptéře, a to včetně ceny pořízení.

bolak

Emefej: kolik stojí?

Emefej

Samotný letoun bez pozemního řídícího stanovitě a bez výzbroje stojí 3 200 000 USD.

bolak

Já myslím spíš takový ty „hračky“, třeba ten jak vlekl vlajku velké albánie v utkání se srbskem. Takovou tu srandu, né opravdový letadlo, něco z bakelitu za pár krejcarů.