denca21

Jak dlouho přežijí jogurtové kultury v těle?

Já jsem našla několik zdrojů, ale ty důvěryhodné byly z pohledu, že bakterie vydrží v zaživacím traktu dlouho a působí na něj pozitivně.
Naopak zdroje které to vyvrací mnohdy nebyly ani nijak vědecky ověřené a tak bych se chtěla zeptat jestli je to blábol?
Konkrétně ještě bifudus actiregularis je prý podvod, ale nemůžu dospět k závěru co je pravda a co ne.

Nejlepší odpověď
quentos

Mnohdy přežijí i celý průchod zažívacím traktem – vědci je totiž našli i v lidských výkalech.
Předchozí odpověď je nesmysl, cituje totiž hoax – tedy falešnou poplašnou zprávu (a ještě se k tomu přizná). Ale stanovisko vědců, které ho vyvrací, už radši neuvádí…

Zdroj: https://www.ncbi­.nlm.nih.gov/pmc/ar­ticles/PMC1489­325/

Další odpovědi
lenkasvob

Já spíš věřím, že bakterie z jogurtu přežijí ve střevech krátce a bifudus actiregularis je prý podvod.
Déle přežijí bakterie z enterosolventních kapslí.
Vůbec nejlepší na střevní mikroflóru je jíst určité druhy zeleniny, které slouží jako substrát pro život bakterií:
cibule česnek, pórek, zelí, banány
Příznivě působí také kyselina kaprylová a byliny hubíci kvasinku Candidu.
V současnosti mohou být i vědecké studie podvodné – dokazují pravý opak. Například u studie o výhodnosti omega-3 masných kyselin by stačilo trochu změnit podmínky pokusu a již by to přineslo opačné výsledky.

quentos

laybor: citovat hoax a ještě se k tomu přiznat, to už chce pořádnou dávku odvahy :{D> ale že je pod tím stanovisko odborníků, které to všechno vyvrací, to už nedodáš…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

briketka10

laybor

Nejsem briketa, ale briketka10,
když s někým souhlasím, je to
má věc :)

briketka10

laybor

Nejsem briketa, ale briketka10,
když s někým souhlasím, je to
má věc :)