Avatar uživatele
denca21

Jak dlouho přežijí jogurtové kultury v těle?

Já jsem našla několik zdrojů, ale ty důvěryhodné byly z pohledu, že bakterie vydrží v zaživacím traktu dlouho a působí na něj pozitivně.
Naopak zdroje které to vyvrací mnohdy nebyly ani nijak vědecky ověřené a tak bych se chtěla zeptat jestli je to blábol?
Konkrétně ještě bifudus actiregularis je prý podvod, ale nemůžu dospět k závěru co je pravda a co ne.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, briketka10 před 2659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Mnohdy přežijí i celý průchod zažívacím traktem – vědci je totiž našli i v lidských výkalech.
Předchozí odpověď je nesmysl, cituje totiž hoax – tedy falešnou poplašnou zprávu (a ještě se k tomu přizná). Ale stanovisko vědců, které ho vyvrací, už radši neuvádí…

Zdroj: https://www.ncbi­.nlm.nih.gov/pmc/ar­ticles/PMC1489­325/

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lenkasvob

Já spíš věřím, že bakterie z jogurtu přežijí ve střevech krátce a bifudus actiregularis je prý podvod.
Déle přežijí bakterie z enterosolventních kapslí.
Vůbec nejlepší na střevní mikroflóru je jíst určité druhy zeleniny, které slouží jako substrát pro život bakterií:
cibule česnek, pórek, zelí, banány
Příznivě působí také kyselina kaprylová a byliny hubíci kvasinku Candidu.
V současnosti mohou být i vědecké studie podvodné – dokazují pravý opak. Například u studie o výhodnosti omega-3 masných kyselin by stačilo trochu změnit podmínky pokusu a již by to přineslo opačné výsledky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

laybor: citovat hoax a ještě se k tomu přiznat, to už chce pořádnou dávku odvahy :{D> ale že je pod tím stanovisko odborníků, které to všechno vyvrací, to už nedodáš…

před 2660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2659 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

laybor

Nejsem briketa, ale briketka10,
když s někým souhlasím, je to
má věc :)

před 2658 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

laybor

Nejsem briketa, ale briketka10,
když s někým souhlasím, je to
má věc :)

před 2658 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek