Gus_Fring

Jak dlouho před tím, než se mi začne projevovat nachlazení (u mě bolest hltanu), jsem přišel do kontaktu s nemocným?

Pokud ne nemocným, který v sobě vir měl, tak virem samotným.

Nejlepší odpověď
Kepler

Do pojmu „nachlazení“ si lidé většinou zahrnují kašel, rýmu a chřipku, což jsou všechno nemoci způsobenými různými druhy virů. Chřipka se odlišuje velmi rychlým nástupem. Příznaky chřipky se objeví obvykle do tří dnů od nakažení.
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/jak-na-chripku-neplette-si-ji-s-nachlazenim/

Další odpovědi
Pepa25

Nejčastějšími původci akutních virových respiračních nákaz neboli nemocí z nachlazení (nasofaryngitida, rinofaryngitida, rýma) jsou rhinoviry (čeleď picornaviridae, 30–80% případů), koronaviry (10–15%) a viry chřipky (imnfluenza, parainfluenza, 5–15%). …Nachlazení způsobená rhinoviry či koronaviry jsou nejnakažlivější během prvních tří dnů trvání symptomů, poté možnost nákazy rychle klesá, přičemž inkubační doba je 12 – 72 hodin.

Zdroj: https://www.le­karnahrusovany­.cz/nemoci-z-nachlazeni

Edison

To jde o to, co je příčinou bolesti, přesněji jaký ten bacil. Pokud víš, co to je, hledej jeho inkubační dobu.

Kelt

Tady neplatí matematika nebo logika, že čím déle s nemocným budu, tím dříve se nakazím. Můžeš být s nemocným třeba pořád a nic, a půjdeš po ulici, někdo kýchne nebo ti podá ruku a jseš odpočítáván. Záleží na tvé obranné schopnosti a stravě a dalších faktorech.