relux

Jak dlouho podle vás trvá návštěva?

Dobrý den, zajímalo by mě, jak dlouho jste někdy u (ať už známého, kamarádka/ky nebo) rodiny na návštěvě. Existuje nějaká optimální doba návštěvy?

Nejlepší odpověď
dudu

Tuším platí, že host a ryba začínají třetí den smrdět.

Další odpovědi
elkon

Záleží jaký je účel návštěvy, od toho se odvíjí doba návštěvy.

Drap

Optimální doba neexistuje. U každého je to jiné. U někoho po deseti minutách už raději odcházím, u jiného mohu strávit v pohodě třeba týden.

Justin1

V době covidové mi připadá nejlepší, aby se návštěvy co nejvíce omezovaly. Když ještě nebyl covid a nebyly děti, mívali jsme občas kamarády na návštěvě třeba i na půl dne. Myslím, že délka návštěvy by měla být určena dohodou hostitelů a hostů.

MichaelOffic

Záleží jak blízcí si jste a záleží účel návštěvy.

annas

Délka návštěvy je různá, záleží na jejím účelu. V některém pořadu o etiketě v jsem vyslechla – od jedné až do tří hodin.

Vtíravých návštěv je těžké se zbavit. Někdy je třeba rázně upozornit, zvláště u neohlášené, že máte jiné povinnosti, tudíž se rozloučíte.

Bohužel někteří jedinci se chovají nevhodně, pro ně pojem času neexistuje.

Jen krátká návštěva potěší.

paul1

Říká se: Host – po třech hodinách smrdí dost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.