Jahodinx

Jak dlouho, po smrti člověka, rostou chlupy a nehty?

Doplňuji:
Děkuji za odpověďi :)

Nejlepší odpověď
cochee

Kdysi jsem četl, že ihned přestávají růst, zdánlivé jejich prodloužení na mrtvém je způsobeno ztrátou vody – dehydrující se ostatky ztrácejí objem a jmenované chlupy a nehty jakoby „popolezou.“

Další odpovědi
briketka10

kůže po smrti začne vysychat a scvrkne se,
a proto nehty a vlasy mohou vypadat delší..
http://blesko­ve.centrum.cz/cla­nek.phtml?id=58­7338
Doplňuji:
myslím, že jen upíři a vampíři maj dlouhé nehty
jo a vlkodlaci ve filmech maj dlouhé drápy..
a někteří z nich i vlasy a dlouhé zuby jim vylezly,
když chtěli vysát krev :)
http://www.abic­ko.cz/clanek/prec­ti-si-zabava/10750/po­divejte-se-kde-radil-nejslavnejsi-cesky-upir.html

badisko

chlupy na nechty po smrti nerostou …:D ale muze se stat ze se pokozka zacne napinat.. telo straci tekutiny atd …takze to vypada ze vlasy porosly a nechty taktez …

mosoj

Fuj to jsem si oddychl. Ještě abych se potom musel holit.