marta0022

Jak dlouho péct kuře v plynové troubě.

Máme starou plynovou troubu MORA. Kuře se mi v ní nikdy nepovedlo.

Nejlepší odpověď
kropitko

Když jsem pekla v plynové troubě,tak klidně dvě a půl hodiny,mám ráda,když je to pořádně propečený,takže si s tím fakt vyhraju. Musí to být propečené tak,abych mohla chroupat kostičky.

Další odpovědi
1popelka1

mám úplně stejnou troubu – 2 hodiny přikryté a pak půl hodiny odekryté pro zlatou a křupavou kůrčičku. Polívám (případně i dolívám) tak co půl hodiny – ale většinou, jak si vzpomenu :)

panenka

Taky mám plynovou troubu značky MORA kuře peču hodinu a půl

Miroslavst

Záleží na velikosti kuřete, jestli je prázdné nebo uvnitř je něco-nádivka apod., jestli je celé nebo půlené atd.
Ta hodinka by mohla stačit, ale před koncem potřít máslem, aby byla kůrčička.

gnr54

Já si kuře předem naporcuji a pekáč nepřikrývám.Za hoďku je hotový a křupavý.Nejraděj ho mám na kmíně.