petulas

Jak dlouho nechat vypraskat nové omítky?

Jak dlouho byste nechaly vypraskat nové venkovní omítky (perlinka, lepidlo) před nanesením barvy? Nanesli byste barvu již nyní (omítky je hotová asi 2 měsíce) nebo je lepší nechat omítky odpočinout a vypraskat a natřít je třeba až po zimě? Jestliže se vytvoří prasklinky, jaký postup byste doporučily k jejich odstranění před nanesením barvy?
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je to dobře udělané, tak po perlince a lepidle by uiž nemělo nic praskat. Dva měsíce na vyschnutí lepidla je více než dostačující.Pře­brousit lepidlo a můžete nanášet barvu nebo natahovat vrchní omítku