Lukas27

Jak dlouho myslíte, že bude ještě fungovat americký dolar (vzhledem k inflaci a zadlužení)?

Odpovědi
Alesh

A co jako čekáš, že se stane? Peníze jsou zhmotnělá důvěra, čili i dolar bude fungovat do té doby, dokud budou lidi věřit, že tu hodnotu má, a to bude ještě hóóóóódně dlouho, resp. pokud přestanu věřit dolaru, tak přestanou věřit i jiným měnám a pak už to bude jedno, bude se platit v naturáliích nebo natažením kalašnikova. 🙂

hapiky

Spíše se obávej, že by to mohlo opravdu nastat. Kdyby ano, tak by to byla krize na úrovni doby temna a to celosvětová.

Pepa25

USD tvoří celosvětově 57% rezervních měn (viz odkaz) – tento podíl mírně klesá (před 10 lety do bylo 62 % a před 20 lety 72 %), ale nedokážu si představit, že o svou roli úplně přijde.

Zdroj: https://data.im­f.org/?sk=E6A5F4­67-C14B-4AA8-9F6D-5A09EC4E62A4

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.