Ekaterina5

Jak dlouho můžu být ve Švédsku, mám-li trvalý pobyt v ČR?

Jsem Ruska, mám trvalý pobyt v ČR a chtěla bych odletět za přítelem do Švédska a být tam co nejdéle, jak dlouho tam můžu být? Co když tam budu déle, než můžu? Hrozí mi nějaká pokuta?

Nejlepší odpověď
Agneta

Řekla bych, že tam můžeš být tři měsíce, potom si musíš nechat prodloužit pobyt. Jde při tom i o nemocenské pojištění.

Další odpovědi
ivzez

Jako občanka členské země EU byste ve Švédsku mohla bez
víza pobývat 90 dnů (pro delší pobyt byste potřebovala vízum).

Vy sice máte v ČR povolen pobyt,
ale nejste občankou členské země EU.

Podle mne potřebujete k návštěvě Švédska vízum.

Švédské tresty neznám,
ale tipla bych spíše vězení a vyhoštění.

____

S nemocenským pojištěním to nijak nesouvisí.
Agneta možná myslela zdravotní pojištění…