Kompresor

Jak dlouho muže trvat odvolání ke krajskému soudu

Od nabití právní moci rozsudku.

Odpovědi
Drap

Myslím, že lhůta na odvolání bývá 30 dnů.

Fidel

nechci být zlý, ale váš dotaz je nesmysl. Pokud je rozsudek v právní moci, není proti němu příspustný opravný prostředek (odvolání). Pokud ho podáte, bude ze zákona odmítnuto.

Pokud se ptát, do kdy můžete podat odvolání proti rozsudku, který vám přišel domů a není v právní moci, tak na konci něho mnáte poučení, ve kterém je toto uvedeno.

Odvolání se podává do patnácti dnů (!) od doručení písemného vyhotovení rozhodnutí u soudu, proti jehož rozhodnutí směřuje.

A konečně jestli se ptáte „na jak dlouho to je“ od podání odvolání – tak na tuto otázku vám není schopen nikdo kvalifikovaně odpovědět. Můžou to být 3 týdny, ale také 3 měsíce, stejně tak rok – podle složitosti případů a dalších věcí.

jaza

Po nabytí právní moci rozsudku se nemůžeš odvolat, na to byla v rozsudku /vždy uvedeno v závěru/ uvedena doba, nejčastěji do 15-ti dnů. Pokud již rozsudek nabyl právní moci, je nutné se poradit s právníkem, zda by nešla podat nová žaloba. Ta by však nemohla být podána na stejnou věc, ale např. při nových důkazech na to, čeho by se týkaly.