Lgee

Jak dlouho může ještě existovat vesmír, než nevyhnutelně zanikne?

Odpovědi
Drap

Ještě hodně dlouho, alespoň z lidského hlediska. Opravdu ale jen může. Nikdo neví jak a jakým způsobem planeta zanikne. Celý vesmír zřejmě nikdy nezanikne. Bude třeba zcela jiný, ale nějakým způsobem bude fungovat dál. Pokud předpokládáme že zákon zachování hmoty funguje i ve vesmíru, nemůže to být jinak.

Kepler

A to máš odkud, že nevyhnutelně zanikne? Vesmír jak ho známe, je jen jeho současná podoba a můžeme odhadovat jaký byl a jaký bude jen v rozmezí tak několik miliard let. Vesmír zaniknout nemůže, jen změní podobu. Ptá se prvok, jak bude vypadat za milión let?

smuki7

zhruba 100 bilionů let ale to je složité tohle platí u jedné ze 3 verzí konce vesmíru té nejpravděpodobnější jsou 3 verze konce vesmíru první je že se vesmír rozpíná (což je pravda) a bude to fungovat jako gravitace bude zpomalovat až se zastaví a bude se zase smršťovat dokud to nebude jako před velkým třeskem druhá říká že vesmír se roztrhne náš vesmír drží pohromadě temná hmota a temná energie teorie je založená na tom že pokud se vesmír roztáhne do maximální délky tak se vše zhroutí rozpadne se hmota ve vesmíru třetí že se bude rozpínat dokud se nezastaví a pak už budou jen hvězdy zanikat a vesmír začne pomalu tmavnout i černé díry časem zmizí palivo ve hvězdách shoří a nebude materiál pro znovu obnovení hvězd až nakonec nezbyde nic než jen tma