skorky

Jak dlouho musím být zaměstnaná,abych se mohla znovu evidovat na ÚP?Nyní jsem na Úřadu práce 6 měsíců,pak budu vyřazena.

Jak dlouho musím být zaměstnaná,abych se mohla znovu evidovat na ÚP? Nyní jsem na Úřadu práce šest měsíců a pak budu vyřazena. Je mi 45 let.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zaevidovat se můžeš třeba druhý den, ale s podporou v nezaměstnanosti je to trochu jiné.
Takže pro přiznání podpory v nezaměstnanosti musíš splňovat dvě podmínky.

  1. Za poslední dva roky musíš mít odpracováno 12 měsíců
  2. Musíš být zaměstnaná 6 měsíců.

Takže, abys pobírala podporu musíš být zaměstnaná 6 měsíců a přitom za poslední dva roky musíš mít odpracováno 12 měsíců.
Upozorňuji, že slovem odpracováno se rozumí takový prac. poměr, který zakládá účast na sociálním pojištění. Ne dohodu o pr. práce.

Další odpovědi
ivzez

Skorky, proč byste měla být vyřazena z evidence?

Pokud jste neporušila povinnosti uchazečů o zaměstnání,
můžete v evidenci zůstat i po skončení podpůrčí doby.
Nebudete sice mít nárok na podporu, ale stát za Vás
bude dál hradit zdravotní pojištění.

Doba evidence, po niž jste pobírala podporu a část doby bez podpory
se Vám započte do odpracovaných let z hlediska nároku na důchod.

Pokud jste neporušila žádnou povinnost, doporučuji zůstat v evidenci
do doby, než najdete nové zaměstnání.

—–—

To, nač se ptáte, najdete ve výtisku „práv a povinností uchazečů o zaměstnání“, jejichž výtisk jste obdržela při registraci, nebo přímo v zákoně o zaměstnanosti.

Nárok na další podporu v nezaměstnanosti vznikne uchazeči, který vyčerpal celou podpůrčí dobu, v případě, že zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností (OSVČ) získá alespoň šest měsíců důchodového pojištění.
(Tato doba se nevyžaduje, pokud zaměstnání skončí ze zdravotních důvodů,
nebo pokud zaměstnavatel poruší svou povinnost, např. neplatí mzdu).
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p49

Zaměstnáním může být zaměstnání s pracovní smlouvou,
dohoda o pracovní činnosti (DPČ) s odměnou od 2.500 Kč měsíčně
nebo dohoda o provedení práce (DPP) s odměnou od 10.001 Kč.

—–——–
@Raibek:
Něco o pracovně právní oblasti víte,
ale Vaše odpovědi jsou nepřesné
(zatím jsem tu od Vás neviděla správnou odpověď,
část bývá správná, část nepřesná nebo chybná)…