mistia

Jak dlouho musí prodejce popř.dodavatel zajistit náhradní díly na výrobek,který prodává?

Doplňuji:
Jedná se o elektroniku.

Nejlepší odpověď
brillant

Povinnost výrobce zajištění náhradních dílů a příslušenství k výrobku
ODPOVĚĎ:
Ačkoli by bylo normální, aby prodávající byl schopen příslušenství věci dlouhodobě dodávat, není to jeho povinnost.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/reklamace/17-povinnost-vyrobce-zajisteni-nahradnich-dilu-a-prislusenstvi-k-vyrobku.html

Další odpovědi
Alesh

Podle mě jak u čeho, u aut to je tuším 10 nebo 15 let.

honza19hk

minimálně po dubu výroby daného výrobku.
Dnes furt seženeš díly třeba na 603 ale už je nikdo nemá ve stálé nabídce.
Protože ta tatra se už dlouho nevyrábí,tak proč by měli k ní vyrábět díy.

brazdarom19

Bohužel, toto je čistě na výrobci. Jsou i výrobci, kteří náhradní díly pro elektroniku pro jistotu neposkytují vůbec, pouze nabízí možnost opravy skrze autorizovaný servis. Záleží pochopitelně, jaký díl konkrétně potřebujete, někdy se dají náhradní díly sehnat od třetích stran. Já jsem takto například nedávno sháněl malý elektromotor. Originál se sehnat nedal, tak jsem vsadil na elektrické motory Bühler