Jak dlouho mohu být na neschopence a co pak dál?

Nejlepší odpověď
Drap

To záleží také na druhu nemoci. Tak dlouho jak je to nutné. O délce rozhoduje lékař. Pokud neschopenka trvvá rok, tak se zpravidla pacient zve k odborné komisi, která jeho zdravotní stav přezkoumá. Pokud nebude nadále schopen zbavit se svých potíží a zařadit se do běžného života,tak může být i podán návrh na částečný či plný invalidní důchod.

Další odpovědi
www

Jen doplním Drap:
Ano, maximální doba je rok. Poté je neschopenka ukončena a následuje nějaký inv. důchod, což je hotové markýrium-než ho dostaneš, než ti přijdou alespoň nějaké finance, děs ☹. Vyplatí se mít nějakou zálohu právě na tuto dobu, stát nespěchá.
Právě v této situaci je kamarád a už obíhá dom.správu, volá na Eon ap., seznamuje je se svou situací, aby se nedostal do problémů jako dlužník. Většinou se domluvit dá, počkají bez sankcí, následně dělají splátkový kalendář.