KristianDeat

Jak dlouho mám po vysazení Zoloftu čekat, abych mohl zahájit léčbu čajem z třezalky tečkované?

Zdravím, od mé poslední dávky 25mg SSRI antidepresiv Zoloft už uplynuly 3 dny a rád bych je nahradil třezalkou tečkovanou, jakožto přírodním antidepresivem, abych zabránil navrácení depresivních stavů. Vím moc dobře, že by se třezalka neměla pokud možno míchat s antidepresivy, proto by mě zajímalo, jak dlouho bych ještě měl čekat, aby se antidepresiva s třezalkou navzájem nebila? Opravdu nestojím o zhoršení vedlejších účinků po vysazení.
Děkuji předem za vaše rady.

Nejlepší odpověď
annas

Měl by vám poradit lékař, jak postupovat dál, ale v odkazu je podobný dotaz.
Odpovídá magistra z lékárny Dr. Max.

Takže určitě 3 dny je krátká pauza.

Dotaz z 29. 10. 2018:

„Užívala jsem zoloft téměř rok a postupně snižovala dávku, cítila jsem se dobře a již neužívám cca týden a dostavil se problém se spánkem nemohu usnout a když ano jen na hodinku, chci se zeptat zdali bych mohla zkusit přírodní lék neospam forte , jestli ve mně ještě po zmíněném vysazení týdenním nějak neučinkuje setralinum, abych si nějak neuškodila. Děkuji za odpověď .“

Na dotaz odpovídá: Mgr. Barbora Jedličková

„Dobrý deň, je potrebné aby sa telo od sertralinu úplne očistilo. Po úplnom vysadení Zoloftu sa abstinenčné príznaky môžu objaviť aj 2 týždne po vysadení (niektoré odborné zdroje dokonca uvádzajú 1 mesiac). Po túto dobu by som sa určite vyhla preparátom obsahujúcich trezalku tečkovanú. Vami uvedený doplnok stravy obsahuje kozlík, mučenku, chmel a horčík, takže jeho užívanie je možné. V prípade, že problémy so zaspávaním budú pretrvávať, bude vhodné tento problém konzultovať s lekárom. S pozdravom a prianím skorého vyriešenia problému Barbora Jedličková “

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.