Avatar uživatele
KristianDeat

Jak dlouho mám po vysazení Zoloftu čekat, abych mohl zahájit léčbu čajem z třezalky tečkované?

Zdravím, od mé poslední dávky 25mg SSRI antidepresiv Zoloft už uplynuly 3 dny a rád bych je nahradil třezalkou tečkovanou, jakožto přírodním antidepresivem, abych zabránil navrácení depresivních stavů. Vím moc dobře, že by se třezalka neměla pokud možno míchat s antidepresivy, proto by mě zajímalo, jak dlouho bych ještě měl čekat, aby se antidepresiva s třezalkou navzájem nebila? Opravdu nestojím o zhoršení vedlejších účinků po vysazení.
Děkuji předem za vaše rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Měl by vám poradit lékař, jak postupovat dál, ale v odkazu je podobný dotaz.
Odpovídá magistra z lékárny Dr. Max.

Takže určitě 3 dny je krátká pauza.

Dotaz z 29. 10. 2018:

„Užívala jsem zoloft téměř rok a postupně snižovala dávku, cítila jsem se dobře a již neužívám cca týden a dostavil se problém se spánkem nemohu usnout a když ano jen na hodinku, chci se zeptat zdali bych mohla zkusit přírodní lék neospam forte , jestli ve mně ještě po zmíněném vysazení týdenním nějak neučinkuje setralinum, abych si nějak neuškodila. Děkuji za odpověď .“

Na dotaz odpovídá: Mgr. Barbora Jedličková

„Dobrý deň, je potrebné aby sa telo od sertralinu úplne očistilo. Po úplnom vysadení Zoloftu sa abstinenčné príznaky môžu objaviť aj 2 týždne po vysadení (niektoré odborné zdroje dokonca uvádzajú 1 mesiac). Po túto dobu by som sa určite vyhla preparátom obsahujúcich trezalku tečkovanú. Vami uvedený doplnok stravy obsahuje kozlík, mučenku, chmel a horčík, takže jeho užívanie je možné. V prípade, že problémy so zaspávaním budú pretrvávať, bude vhodné tento problém konzultovať s lekárom. S pozdravom a prianím skorého vyriešenia problému Barbora Jedličková “

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?KristianDeat Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek