nyjono

Jak dlouho je potřeba sedět, aby systém vvyhodnotil, že sedím dlouho a mám se zvednout? Třeba v mobilu nebo hodinkách.

Pracuji na PC, kontrola, tisk faktur atak podobně a naejnou vrnění, že sedím dlouho a mám se jít asi projít.
Jak dlouho je dlouho pro upozornění?
Nikde to v nastavení není a upozornilo mě to poprvé, tak jen pro informaci 😁

Nejlepší odpověď
NoFear

Nevím jaký je ten ideální čas, podle aplikace nebo čeho. Hádám, že hodina je až až. (A někteří skutečně sedí dlouhé hodiny bez toho, aniž by vstali). Myslím, že tak třičtvrtě hodiny sezení a pak vstát a alespoň trochu se projít nebo si dát pár dřepů.
Je třeba mít na paměti, že sezení není pro člověka přirozené. Člověk ani nemá sedět, není to pro něj zdravé. Pro člověka je přirozenou pozicí pro krátký odpočinek dřepění, pro dlouhý odpočinek (spánek) pochopitelně ležení (na zádech, popřípadě na jednom boku, ale ne na břichu).
Za den by toho člověk neměl moc nasedět. Je horší, když to jinak nejde. Ale když sedíš třeba 8 hodin denně, tak to není zdravé. i když jsou tam ty malé pauzy mezi sezením, ale i tak to moc neubírá. Ovšem pořád lepší, než sedět v kuse.
Pro člověka je přirozený pohyb (jako pro všechna zvířata a hlavně savce). Odpočinek v podobě dřepění či spánku.

Další odpovědi
Kepler

To je značně individuální, diskomfort každý pocítí jindy, ale myslím že tak nejmíň za hodinu není na škodu zvednout pudelku a 5 minut si zacvičit. Nebo aspoň dělat něco jiného na stojáka. Když se člověk vyprostí ze židle a chůze je kvedlavá a hekavá, to už je pozdě.

Ametyst

No nazdar, když i takovou základní věc nechá člověk na technologiích.....

aliendrone

No, až mě mrazí v zádech, když čtu tvůj dotaz. :(
Hele, jakkoliv nikdo (tedy dokonce ani nejkrásnější etc. aliendrone) neví všechno, tak systému rozumím natolik, že chápu nevyhnutelnost trendu, který je tebou právě markantně demonstrován. Ale…

Ze všech stran se na tebe valí informace a návody, jak „žít správně“ (zdravě, šťastně, úspěšně atd.), co si máš „správně myslet“, jak „správně jednat“ a že je relativně těžké se v tom orientovat. A tak si „přirozeně“ myslíš a děláš to, co se vyžaduje – nejsi v tom sám, takových je VĚTŠINA. Dnes skoro každý „ví“ (a nepochybuji, že jsou o tom UPŘÍMNĚ přesvědčeni!), že dem(ent)tokracie je „nejlepší“, že ekobiozelení šmejdi to „myslí dobře“ (a potažmo jednají podle toho, co hlásají), že historie/minulost se odehrála tak, jak se píše v učebnicích a tak vůbec. :(

Je to tak proto, že jsi systematicky manipulován/pro­gramován tendenčími a zavádějícími informacemi, doslova je ti vymýván mozek, aniž bys to postřehl. Něco se řekne pravdivě, něco je polopravda, hodně se toho zamlčí a v případě absoutní nezbytnosti se i lže. V takovém „programovém prostředí“ prakticky NEMÁŠ ŠANCI normálně myslet a činit racionální rozhodnutí bez ZNAČNÉHO úsilí a výsledky podle toho MUSÍ vypadat. :(

Tohle všechno chápu, ale zaráží mne, KAM až situace již TEĎ dospěla, to jsem dost dobře neodhadl/nedocenil. Fakt, že už dáváš přednost pohybu (kdy je potřeba vstát, či to „jen zohledňuješ“), když ti to nařídí nějaká aplikace, místo abys použil VLASTNÍ rozum je doslova tragický. :(

Uvědom si, že na světě NEJSI proto, abys „žil zdravě“, papal předepsané množství vitamínů či konzumoval extrémně zdravé dýně (jejichž úžasnou prospěšnost vědci právě objevili, „shodou okolností“ v době jejich mimořádné úrody).

Když vezmeš rodinu na čundr do přírody pod stan, schyluje se k večeru, obloha se prudce zatahuje dešťovými mraky a appka ti řekne, žes „hodně nachodil“ a máš si dáchnout – uděláš to? Necháš rodinu i sebe moknout nebo si pohodlí-nepohodlí, appka-neappka a únava-neúnava MÁKNEŠ a fofrem postavíš stan? No? ;)

CHÁPEŠ už jak hluboko vězíš v průseru? Chápeš, že pokud budeš žít podle systémových návodů, kterak „žít správně, šťastně a zdravě“, tak budeš žít všelijak, JEN NE správně, zdravě a šťastně, víš? MUSÍŠ vzít VLASTNÍ rozum do hrsti, nekecám, zkus to! Eh, škoda psát, stejně nejspíš jen házím hrach na zeď… :(

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Ametyst, já osobně nenechávám, jen mě zajímá, za jak dlouho se to něco ozve.
Kupříkladu k tiskárně vstávám, takže sezení krátké a najdnou mi vibruje ruka, že ldlouho sedím 😁 .-D