tendruhy

jak dlouho dopředu musíte dát zaměstnavateli vědět že odchazite?

Mám roční smlouvu, tedy se ptám jestli to není jinak než ve smlouvě na neurčito. Díky předem

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… když končí smlouva, a nikdo nechce prodloužit, proč něco říkat, dyť je to v tej smlouvě přece, tím pádem to ví rok dopředu ne ???, nebo se pletu ???

Další odpovědi
elkon

Jestliže máte roční smlouvu, tak tam jistě máte datum ukončení pracovního poměru.Zaměstna­vatel by to měl vědět. Pokud ne, stačí mu to připomenout pár dní předem, aby mohl připravit zápočtový list.

ivzez

Písemnou smlouvu mají obě strany,
Vy i zaměstnavatel víte, kdy končí.

Není povinnost nic oznamovat předem, ale ze slušnosti
můžete zaměstnavateli připomenout konec smlouvy.

Dochy

Pokud máte dobré vztahy, je dobré odchod prodiskutovat předem. Ale zákonná podmínka tam pokud vím není.