janek66

Jak dlouho by vám odhadem trvalo napočítat do 7-mi miliard?

Nejlepší odpověď
Alesh

Proč zrovna do 7 miliard? Že by počet lidí na planetě? Nebo to zas někdo někde ukradl? 🙂

Šel jsem na to vědecky. 🙂 Zkusil jsem si pěkně v klidu říct několik čísel větších než 1 mld. Vyslovení jednoho takového čísla v nejhorším případě trvá 7 s. Toto ovšem platí pro komplikovaná čísla typu 1.896.732.621­. Některá čísla jsou na vyslovení jednodušší, čili to trvá méně. Každopádně absolutní většina čísel je složitých, proto předpokládám, že jedno číslo bych průměrně vyslovil za 6 s. Pokud bych tedy dokázal počítat bez přestávky, tak by mi to trvalo 6 * 7.000.000.000 = 42.000.000.000 s, což je nějakých 1331 let. 🙂

Další odpovědi
Drap

Za celý život by jsi to nestihl

mosoj

Podobný problém jako zde :

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-by-trvalo-spocitat-vsechny-hvezdy-ve-vesmiru

bolak

Zajimavej dotaz. :)

Já dával na základce třídě podobnou otázku:
Jak dlouho by mi trvalo poznat všechny lidi na celé planetě, kdybych si na každého člověka, na každé potřesení rukou, vyhranil 1 vteřinu.

Vím že jim to vyšlo 333 let :)
Počítalo se samozřejmě s tím, že bych musel 8 hodin denně spát a nikdo z těch lidí v řadě by nesměl umřít ani zplodit potomka.