Lgee

Jak dlouho by trvalo spočítat veškeré planety ve vesmíru?

Dokázaly by to všichni lidé na světě za 1000 let?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedna stará odpověď. Upozorňuji že odhady počtů všeho, se mnohokrát zvětšily.
Také upozorňuji, že uvedená úvaha ze zabývá hvězdami. Planet je mnohokrát více.
Ale jednoduše pokud je opravdu vesmír nekonečný tak nikdy.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-by-trvalo-spocitat-vsechny-hvezdy-ve-vesmiru

Další odpovědi
Kepler

Těch o kterých víme, resp. máme o nich nepřímé důkazy je tuším okolo 2000, takže na jejich spočítání jedním člověk by stačil tak den, dva. Jejich počet jen v naší Galaxii můžeme odhadovat řádově na stovky miliard nebo na biliony. V celém Vesmíru je spočítat nelze, protože ani nevíme jak je velký, nebo jestli vůbec má nějaké hranice.

Drap

Doposud by to nedokázali všichni lidé za 1000 let. Nemají k tomu technické možnosti. Vycházíme -li z předpokladu, že je vesmír nekonečný, nelze ani spočítat všechny planety.

klumprt

To záleží na tom, kolik jich je. Jenže to se neví, protože je ještě nikdo nespočítal.