Jak dlouho by trvalo družici doletět k soustavě Tau Ceti vzdálené 12 svět. let?

Doplňuji:
Myslím reálnou rychlostí, ne světelnou.

Nejlepší odpověď
BANAN93

12 let při rychlosti světla :D
Doplňuji:
Rychlost světla (nebo jiného elektromagnetického záření) ve vakuu je definována přesnou hodnotou 299 792 458 metrů za sekundu (1 079 252 84­8,8 km/h).

raketoplán využívá rychlost 40.000 Km/h k opuštění atmosféry – nikde jsem ale nenašel kolik pak může maximálně letět ve vakuu, ale měli nějakej projekt s iontovým pohonem který ale stále zrychluje ...... myslím že i když by nyní dosáhli 100.000 Km/h tak by letěli zhruba 1/10000 rychlosti světla – takže asi 120.000 let

Další odpovědi
Děda Louda

Družice neslouží k dálkovým letům. Již sám její název napovídá, že se pohybuje po oběžné dráze.
Doplňuji:
Družice je synonymem pro satelit, souputník (спутник), trabant…