Rokio

Jak dlouho by přibližně trvala teraformace Marsu?

zdroj obrázku: pixabay.com – https://pixaba­y.com/photos/mars-red-planet-planet-starry-sky-11012/

Nejlepší odpověď
Anikitos

To vůbec nejde říct. Protože to záleží na tom, čeho konkrétně bychom chtěli dosáhnout – jako já vím, že přispůsobení atmosféry, ale i to by mělo několik faktorů a různých možností průběhů (okysličení, zalesnění, „zahydrování,“ celkové přestavbě, atd.).

Taky by to záviselo na technologiích, a na míře/síle působení různých činitelů (jaká by byla vynaložena snaha a úsilí a kolika lidí…).

Trvalo by to několik let.
Dnešní technologie jsou nedostačující a ani nemluvě o cestě na Mars a dopravení tam všeho potřebného a obrovské sumě, která by to všechno hradila (náklady by byly nad možnostmi i všech nejbohatších lidí na světě dohromady).

Další odpovědi
Kepler

Současnými technologiemi není vůbec možná, pokud vůbec možná je. Spíš by se mělo počítat s řádem tisíců let. Na počátku se počítá jen s izolovanými habitaty na povrchu, nebo (lépe) v podzemí.

zjentek

Trvala komu? Jak tomu mám rozumět? To chceš dát Bohům padáka a máme nastoupit na jejich pozice? Něco jako automatizace?

Já bych tu božskou práci nechal Bohům a jako člověk bych se více zaměřil na tu lidskou. A tou je zejména:

  1. umejt se
  2. vypěstovat si obživu
  3. zahřát či naopak chladit se
  4. vyspat se, ustlat si
  5. uklidit okolo sebe
  6. obdivovat umění, rozjímat

f1) OBDIVOVAT BOŽSKOU PRÁCI

…umíš?

ivzez

Kdyby Bůh stál o život na více planetách, stvořil by je jinak.

anonym

Pokud se o toto téma skutečně zajímáš začni článkem na wikipedii https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Terraformin­g_of_Mars … má to mnoho fází, každá trvá jinak dlouho, vzájemně se překrývají, jiné navazují není to vůbec jednoduchá věc na pár let, ani stovky let na tohle nestačí, některé problémy nejsme schopni řešit teraformací vůbec … absenci geomagnetického pole a nízkou gravitaci například. S tím nic nenaděláme. Pokud se jednou na mars dostanou lidé, zůstanou tam a přežijí víc než jednu generaci, pak proces terraformingu v podstatě začně už jen tím, že jsme tam vkročili a začali podnikat nějaké kroky k přizpůsobení nejbližšího životního prostředí. Ale bude to trvat strašně dlouho, tisíce let jsou možná ještě příliš optimistický předpoklad a je vůbec otázkou kdo by tam chtěl být, když má na Zemi o tolik lepší podmínky k životu 🙂

Rokio

George: Děkuji za tip a informace.