Avatar uživatele
bolak

Jak dlouho by přežil člověk bez ledvin?

Vteřiny, minuty, hodiny, nebo i dýl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, huxa, Damiana před 4140 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

To ví ti co jezdí na dialýzu.
Podle toho jak často jezdí, ale jsou to dny.
Doplňuji:
Strýc mé ženy jezdil 3 x týdně, ale ten třetí den již nestál za nic.
Zde to potvrzují :
http://www.led­viny.cz/jak-casto

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Já nevím – ledviny jsem neměl už leta.
Raději játra.
Takže dá se říci, že bez ledvin se dá žít celý život. Otázka je jen jeho délky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Wang

Bez obou ledvin bych takovým člověku dal jen pár hodin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Bez ledvin se nedá žít. Jejich funkci může částečně nahradit dialýza. Pacient má na vybranou, zda bude několikrát do týdne docházet do nemocnice nebo jiného zařízení, nebo zda si bude několikrát denně „čistit“ krev sám.

Hemodialýza: Čištění krve při selhání ledvin pomocí přístroje zvaného dialyzační monitor. U vleklého (chronického) selhání ledvin docházejí pacienti na dialýzu dlouhodobě několikrát týdně. U nás je to nejčastěji používaná náhrada funkce ledvin.
Peritoneální dialýza: Čištění krve při selhání ledvin pomocí opakovaného pravidelného napouštění dialyzační tekutiny do břišní dutiny. Břišní dialýzu si pacient dělá čtyřikrát denně většinou sám. Může ji absolvovat jak doma, tak třeba i v zaměstnání. Další možností je desetihodinová noční výměna.
Z toho mi vychází, že jestli se dojíždí i několikrát týdně, nějaký den by dalo bez ledvin obejít. Ale zase mi moc neštymuje u té peritoneálky ta větší frekvence. Zde budou vědět asi nejvíc.
http://www.ne­frologie.eu/cgi-bin/main/read­.cgi?page=uvod

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Já myslím kompletně bez ledvin, ty co choděj na dialýzu každejch pár dní, je maj třeba poškozený, ale částečně jim fungujou, třeba (teď něco plácnu) na 10%, nebo ne?

před 4140 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek